RNCF2010DTC3R90
Mfr.Part #
RNCF2010DTC3R90
Description
RES 3.9 OHM 0.5% 1/4W 2010
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
250mW
Resistance :
3.9Ohm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
12 Weeks
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCF2010DTC3R90
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 3.9Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C