RNCF2010DTC3R83
Mfr.Part #
RNCF2010DTC3R83
Description
RES 3.83 OHM 0.5% 1/4W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Resistance :
3.83Ohm
AEC-Q200
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RNCF2010DTC3R83
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 3.83Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C