RNCF2010DTC3R09
Mfr.Part #
RNCF2010DTC3R09
Description
RES 3.09 OHM 0.5% 1/4W 2010
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
2010 (5025 Metric)
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
3.09Ohm
Datasheets
RNCF2010DTC3R09
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 3.09Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C