RNCF2010DTC3R00
Mfr.Part #
RNCF2010DTC3R00
Description
RES 3 OHM 0.5% 1/4W 2010
2
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
3Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RNCF2010DTC3R00
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 3Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C