RNCF2010DTC3K92
Mfr.Part #
RNCF2010DTC3K92
Description
RES 3.92K OHM 0.5% 1/3W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
3.92kOhm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW