RNCF2010DTC3K57
Mfr.Part #
RNCF2010DTC3K57
Description
RES 3.57K OHM 0.5% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
RECTANGULAR
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
3.57kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RNCF2010DTC3K57
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 3.57kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C