RNCF2010DTC3K32
Mfr.Part #
RNCF2010DTC3K32
Description
RES 3.32K OHM 0.5% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
RNCF
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
3.32kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
2010 (5025 Metric)
Datasheets
RNCF2010DTC3K32
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 3.32kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C