RNCF2010DTC3K24
Mfr.Part #
RNCF2010DTC3K24
Description
RES 3.24K OHM 0.5% 1/3W 2010
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
3.24kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm