RNCF2010DTC3K01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF2010DTC3K01
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 3.01K OHM 0.5% 1/3W 2010
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Mount :
Surface Mount
Power Rating :
250mW
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Additional Feature :
PRECISION
Number of Terminations :
2
Feature :
Automotive AEC-Q200
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±0.5%
Series :
RNCF
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Ratings :
AEC-Q200
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
3.01kOhm
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Composition :
Thin Film
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C