RNCF2010DTC39K0
Mfr.Part #
RNCF2010DTC39K0
Description
RES 39K OHM 0.5% 1/3W 2010
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
39kohm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCF2010DTC39K0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 39kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C