RNCF2010DTC392K
Mfr.Part #
RNCF2010DTC392K
Description
RES 392K OHM 0.5% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
392kOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Feature :
Automotive AEC-Q200
Datasheets
RNCF2010DTC392K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 392kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C