RNCF2010DTC37R4
Mfr.Part #
RNCF2010DTC37R4
Description
RES 37.4 OHM 0.5% 1/3W 2010
Resistance :
37.4Ohm
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
250mW
Datasheets
RNCF2010DTC37R4
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 37.4Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C