RNCF2010DTC34R8
Mfr.Part #
RNCF2010DTC34R8
Description
RES 34.8 OHM 0.5% 1/3W 2010
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
250mW
Resistance :
34.8Ohm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCF2010DTC34R8
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 34.8Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C