RNCF2010DTC34K8
Mfr.Part #
RNCF2010DTC34K8
Description
RES 34.8K OHM 0.5% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
34.8kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C