RNCF2010DTC32K4
Mfr.Part #
RNCF2010DTC32K4
Description
RES 32.4K OHM 0.5% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
32.4kOhm
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RNCF2010DTC32K4
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 32.4kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C