RNCF2010DTC31R6
Mfr.Part #
RNCF2010DTC31R6
Description
RES 31.6 OHM 0.5% 1/3W 2010
Resistance :
31.6Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm