RNCF2010DTC31K6
Mfr.Part #
RNCF2010DTC31K6
Description
RES 31.6K OHM 0.5% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
Resistance :
31.6kOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
AEC-Q200
Datasheets
RNCF2010DTC31K6
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 31.6kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C