RNCF2010DTC316K
Mfr.Part #
RNCF2010DTC316K
Description
RES 316K OHM 0.5% 1/3W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Resistance :
316kOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RNCF2010DTC316K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 316kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C