RNCF2010DTC30K1
Mfr.Part #
RNCF2010DTC30K1
Description
RES 30.1K OHM 0.5% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
30.1kOhm
Power Rating :
250mW