RNCF2010DTC2R94
Mfr.Part #
RNCF2010DTC2R94
Description
RES 2.94 OHM 0.5% 1/4W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
2.94Ohm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm