RNCF2010DTC2R80
Mfr.Part #
RNCF2010DTC2R80
Description
RES 2.8 OHM 0.5% 1/4W 2010
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
2.8Ohm