RNCF2010DTC2R43
Mfr.Part #
RNCF2010DTC2R43
Description
RES 2.43 OHM 0.5% 1/4W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.43Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
150V
Datasheets
RNCF2010DTC2R43
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.43Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C