RNCF2010DTC2M70
Mfr.Part #
RNCF2010DTC2M70
Description
RES 2.7M OHM 0.5% 1/4W 2010
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
2.7MOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Automotive AEC-Q200
Datasheets
RNCF2010DTC2M70
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.7MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C