RNCF2010DTC2M67
Mfr.Part #
RNCF2010DTC2M67
Description
RES 2.67M OHM 0.5% 1/4W 2010
RECTANGULAR
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
2.67mOhm
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Datasheets
RNCF2010DTC2M67
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.67MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C