RNCF2010DTC2M61
Mfr.Part #
RNCF2010DTC2M61
Description
RES 2.61M OHM 0.5% 1/4W 2010
Power Rating :
250mW
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C