RNCF2010DTC2M55
Mfr.Part #
RNCF2010DTC2M55
Description
RES 2.55M OHM 0.5% 1/4W 2010
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
2.55MOhm
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm