RNCF2010DTC2M49
Mfr.Part #
RNCF2010DTC2M49
Description
RES 2.49M OHM 0.5% 1/4W 2010
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
2.49MOhm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Working Voltage :
150V
Power Rating :
250mW