RNCF2010DTC2M26
Mfr.Part #
RNCF2010DTC2M26
Description
RES 2.26M OHM 0.5% 1/4W 2010
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
150V
Resistance :
2.26MOhm
FIXED RESISTOR
Datasheets
RNCF2010DTC2M26
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.26MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C