RNCF2010DTC2M20
Mfr.Part #
RNCF2010DTC2M20
Description
RES 2.2M OHM 0.5% 1/4W 2010
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Automotive AEC-Q200
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
2.2MOhm
Surface Mount
Datasheets
RNCF2010DTC2M20
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.2MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C