RNCF2010DTC2M15
Mfr.Part #
RNCF2010DTC2M15
Description
RES 2.15M OHM 0.5% 1/4W 2010
Tolerance :
±0.5%
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
250mW
Resistance :
2.15MOhm
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Working Voltage :
150V
ROHS3 Compliant
Datasheets
RNCF2010DTC2M15
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.15MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C