RNCF2010DTC2M10
Mfr.Part #
RNCF2010DTC2M10
Description
RES 2.1M OHM 0.5% 1/4W 2010
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Resistance :
2.1MOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Working Voltage :
150V
2
Datasheets
RNCF2010DTC2M10
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.1MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C