RNCF2010DTC2K94
Mfr.Part #
RNCF2010DTC2K94
Description
RES 2.94K OHM 0.5% 1/3W 2010
Resistance :
2.94kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C