RNCF2010DTC28K7
Mfr.Part #
RNCF2010DTC28K7
Description
RES 28.7K OHM 0.5% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
28.7kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W