RNCF2010DTC27R0
Mfr.Part #
RNCF2010DTC27R0
Description
RES 27 OHM 0.5% 1/3W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
Resistance :
27Ohm
Datasheets
RNCF2010DTC27R0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 27Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C