RNCF2010DTC24K9
Mfr.Part #
RNCF2010DTC24K9
Description
RES 24.9K OHM 0.5% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
24.9kohm
Tolerance :
±0.5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
yes
Datasheets
RNCF2010DTC24K9
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 24.9kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C