RNCF2010DTC21K0
Mfr.Part #
RNCF2010DTC21K0
Description
RES 21K OHM 0.5% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
Resistance :
21kOhm
Tolerance :
±0.5%