RNCF2010DTC200K
Mfr.Part #
RNCF2010DTC200K
Description
RES 200K OHM 0.5% 1/3W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
2
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
200kOhm
Ratings :
AEC-Q200
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RNCF2010DTC200K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 200kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C