RNCF2010DTC1R96
Mfr.Part #
RNCF2010DTC1R96
Description
RES 1.96 OHM 0.5% 1/4W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
1.96Ohm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C