RNCF2010DTC1R91
Mfr.Part #
RNCF2010DTC1R91
Description
RES 1.91 OHM 0.5% 1/4W 2010
Resistance :
1.91Ohm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
150V
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%