RNCF2010DTC1R82
Mfr.Part #
RNCF2010DTC1R82
Description
RES 1.82 OHM 0.5% 1/4W 2010
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
2
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Automotive AEC-Q200
Working Voltage :
150V
Resistance :
1.82Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Datasheets
RNCF2010DTC1R82
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.82Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C