RNCF2010DTC1R80
Mfr.Part #
RNCF2010DTC1R80
Description
RES 1.8 OHM 0.5% 1/4W 2010
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
150V
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
1.8Ohm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm