RNCF2010DTC1R65
Mfr.Part #
RNCF2010DTC1R65
Description
RES 1.65 OHM 0.5% 1/4W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
1.65Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2010DTC1R65
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.65Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C