RNCF2010DTC1R37
Mfr.Part #
RNCF2010DTC1R37
Description
RES 1.37 OHM 0.5% 1/4W 2010
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
2
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
1.37Ohm
Datasheets
RNCF2010DTC1R37
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.37Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C