RNCF2010DTC1R27
Mfr.Part #
RNCF2010DTC1R27
Description
RES 1.27 OHM 0.5% 1/4W 2010
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
250mW
Resistance :
1.27Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm