RNCF2010DTC1R13
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF2010DTC1R13
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 1.13 OHM 0.5% 1/4W 2010
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Ratings :
AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
1.13Ohm
Mount :
Surface Mount
Additional Feature :
PRECISION
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.5%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Composition :
Thin Film
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Construction :
RECTANGULAR
Feature :
Automotive AEC-Q200
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
12 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
250mW
Working Voltage :
150V