RNCF2010DTC1R10
Mfr.Part #
RNCF2010DTC1R10
Description
RES 1.1 OHM 0.5% 1/4W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
1.1Ohm
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Composition :
Thin Film
EAR99
Datasheets
RNCF2010DTC1R10
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.1Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C