RNCF2010DTC1R07
Mfr.Part #
RNCF2010DTC1R07
Description
RES 1.07 OHM 0.5% 1/4W 2010
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
1.07Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Working Voltage :
150V
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RNCF2010DTC1R07
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.07Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C