RNCF2010DTC1M91
Mfr.Part #
RNCF2010DTC1M91
Description
RES 1.91M OHM 0.5% 1/4W 2010
Resistance :
1.91MOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Working Voltage :
150V
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
Composition :
Thin Film
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2010DTC1M91
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.91MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C