RNCF2010DTC1M87
Mfr.Part #
RNCF2010DTC1M87
Description
RES 1.87M OHM 0.5% 1/4W 2010
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
1.87mOhm
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm