RNCF2010DTC1M69
Mfr.Part #
RNCF2010DTC1M69
Description
RES 1.69M OHM 0.5% 1/4W 2010
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Resistance :
1.69MOhm